به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • روند اداری موسسات فرهنگی و هنری

1-نحوه ارائه تقاضای تاسیس موسسه فرهنگی هنری به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

متقاضیان محترم می توانند در صورت داشتن شرایط لازم (مندرح در قسمت شرایط و ضوابط)، به آدرسهای ذیل بر حسب محل مورد نظر تشکیل مؤسسه اقدام نمایند :

 متقاضیان شهر تهران :

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران:

خیابان مطهری – بین سلیمان خاطر و سهروردی- پلاک 130- روبروی تعزیرات .

تلفن : 5 - 88841231  

http://tehran.farhang.gov.ir

http://etehran.farhang.gov.ir/fa/home

 متقاضیان شهرستانی :

متقاضیان شهرستانی می بایست به آدرس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه مراجعه  نمایند.

http://www.farhang.gov.ir/fa/intro/edarekolostanha

پس از تشکیل پرونده و کارشناسی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوطه و طی مراحل لازم، پرونده از طریق اداره کل ارشاد به منظور طرح در جلسه هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی ارسال می شود.

 

2- نحوه ثبت موسسه تاسیس شده و همچنین ثبت تغییرات در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری(پس از تصویب هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد):

الف- موسسات تازه تاسیس پس از تایید اساسنامه و دریافت معرفی‌نامه "دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی" به "اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری"

ب- موسسات ثبت شده دارای تغییر پس از ارائه صورتجلسه مطابق قسمت درخواستهای این سایت و راهنمایی کارشناس مربوطه نامه دبیر هیات را دریافت می نمایند(درخواست کتبی مدیر مسئول به همراه صورتجلسه در 3 نسخه از طریق اداره کل ارشاد مربوطه به دبیرخانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی ارسال می گردد).

مؤسسات فرهنگی و هنری پس از دریافت نامه دبیر هیات با توجه به روال جدید قبل از مراجعه حضوری  به اداره ثبت لازم است به سایت زیر مراجعه و فرمهای اینترنتی مربوطه را تکمیل نمایند.

http://irsherkat.ssaa.ir

*پیش از ثبت درخواست رایانه ای ، راهنمای تصویری  مراحل ثبت درخواست در سامانه اداره ثبت شرکتها را با دقت مورد مطالعه قرار دهید. و در صورت داشتن هرگونه سئوال در خصوص سایت ثبت شرکتها با اداره ثبت مربوطه تماس حاصل نمایید.

http://irsherkat.ssaa.ir/Help/help.minutes.htm

نشانی و تلفن اداره ثبت شرکتها در تهران: تقاطع بلوار میرداماد و اتوبان مدرس- تلفن 22268899- 22268983-22268987

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد